Wrażenia z teatru

Zdaniem polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej, w teatrze „najbardziej podniosłe jest opadanie kurtyny i to, co widać jeszcze w niskiej szparze”.

Zdaniem polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej, w teatrze „najbardziej podniosłe jest opadanie kurtyny i to, co widać jeszcze w niskiej szparze”. Szansę takiego spojrzenia na dzieło teatralne mieli uczniowie klasy 1Fg oraz czworo uczniów klasy 2F, którzy w dniu 6 listopada obejrzeli sztukę w reżyserii Macieja Wojtyszki pt. „Czego nie widać” w Teatrze Bagatela w Krakowie. Co to za sztuka? Ciekawa? Nudna? Przezabawna? Ilu odbiorców, tyle opinii. Jedno jest pewne – nasze wrażenia z teatru są niezapomniane. „Trzecia, niewidzialna ręka”, o której mówi Szymborska, spełniła swoją powinność – ścisnęła nas za gardło.

Pobyt w Krakowie stał się dla nas okazją do wieczornego spaceru urokliwymi ulicami Starego Miasta i podziwiania romańskiej oraz gotyckiej architektury stolicy Małopolski.

W kulturalnej wyprawie towarzyszyli nam: Pani Profesor Krystyna Wojtowicz, Pani Profesor Justyna Kożuch oraz Pan Profesor Wiesław Ociepka.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content