Wycieczka szkoleniowa

Słoneczną niedzielę (17.11.2019 r.) kilku uczniów naszej szkoły spędziło na wycieczce szkoleniowej u naszego południowego sąsiada, czyli na Słowacji. Założenia programu wycieczki udało się zrealizować dzięki pięknej pogodzie i zaangażowaniu uczestników.

Słowacja to przepiękny kraj, który wielu osobom kojarzy się jedynie z Tatrami i stolicą Bratysławą. Tymczasem Słowacja zachwyca tajemniczymi zamkami, jaskiniami i średniowiecznymi miastami. 

Szkolenie zaczęło się już na granicy w Trstenie. Jeszcze w porannej mgle zwiedziliśmy drewnianą wieś Podbiel oraz Orawski Podzamok, nad którym góruje Orawski Hrad. Wiemy już, że w Twardoszynie jest przepiękny drewniany zabytek wpisany na listę UNESCO. Przez cały czas towarzyszyły nam cudowne panoramy Gór Choczańskich, Małej i Wielkiej Fatry, Tatr, Tatr Niskich, Gór Szczawnickich. Odwiedziliśmy także wioskę górską Vlkoliniec, wpisaną na listę zabytków UNESCO. Jednak absolutny” top 1”  tego szkolenia to  Bańska Szczawnica, miasto z tradycjami górniczymi, w którym znajduje się muzeum górnictwa, Stary i Nowy Zamek, a także Kalwaria oraz wiele innych cennych zabytków.

Po takim szkoleniu można jechać do Krakowa na Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Republice Słowackiej!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content