I miejsce w Polsce i rekomendacja do finału w Międzynarodowym Konkursie Booktailer Film Festival!

Grupa uczniów z klasy 2Ap (profil mat-fiz-inf) naszego Liceum zdobyła I miejsce w IV Ogólnopolskiej Edycji Międzynarodowego Konkursu Booktrailer Film Festival.

Booktrailer to krótki film, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa poprzez zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. Jest to ciekawa forma, która łączy literaturę z filmowymi środkami wyrazu oraz tradycyjną literaturę z nowymi technologiami.

Zwycięski zwiastun filmowy książki Jacka Dukaja pt. „Wroniec”, zrealizowany przez naszą zdolną młodzież, uzyskał rekomendację do finału międzynarodowego Booktrailer Film Festival w Brescii we Włoszech. Klasowy projekt zyskał najwyższe noty dziewięcioosobowego jury, które oceniało 54 zwiastuny nadesłane z całej Polski. Jurorzy oceniali filmy pod kątem walorów artystycznych i technicznych, potencjału promocyjnego, interpretacji tekstu literackiego oraz oryginalności języka filmowego.

-Nie lada wyzwaniem było tworzenie scenopisu. Trzeba było wybrać odpowiednie fragmenty, zbudować atmosferę niepewności tak, by widz się zaciekawił i chciał sięgnąć po książkę. To była dla wielu z nas pierwsza praktyczna lekcja o tym, jak powstaje film.  Ta wspaniała naukowo- artystyczna przygoda nie znalazłaby tak spektakularnego finału gdyby nie wsparcie i pomoc nauczycieli: p. A. Trojanowskiej i M. Zięby, Rodziców, którzy pomogli zdobyć rewizyty i stroje oraz dwóch ubiegłorocznych absolwentek naszego liceum Oli T. i Oli M.(bezcenne rady techniczne i montażowe). Jesteśmy również wdzięczni księdzu proboszczowi Wiesławowi Piotrowskiemu za zgodę na zdjęcia w Bazylice  – zaważa Ania Zięba autorka scenopisu i reżyser booktrailera.

Wyniki obrad międzynarodowego jury, w którego skład wchodzą wybitnie osobowości świata nauki, sztuki, filmu, nowoczesnych mediów i komunikacji, poznamy 9 maja. Tym razem jury ocenia 22 europejskie rekomendowane filmy. Już teraz wszyscy sympatycy twórców- UCZNIÓW NASZEGO LICEUM- najlepszego booktrailera w kraju mogą oddać głos w konkurencji- nagroda publiczności.

Warto obejrzeć trailer książki J. Dukaja i zagłosować (tylko raz) na dzieło młodych, zdolnych uczniów naszego Orkana, szczegóły pod linkiem:

https://booktrailerfilmfestival.eu/it/votazione/bff-audience-award

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content