Kasia Nowak- finalistką Olimpiady Filozoficznej

Kasia Nowak z klasy 3F (human) jest naszą kolejną filozoficzną perełką. Kilka dni temu zdobyła tytuł finalistki Olimpiady Filozoficznej na szczeblu centralnym.

Sukces Kasi ma wymierny wynik- jest ona zwolniona z egzaminu i automatycznie uzyskuje 100% wynik z filozofii na świadectwie maturalnym.

-Praca związana z olimpiadą nie należała do łatwych. Towarzyszyła jej duża ilość stresu i ciężkiej pracy, zwłaszcza kiedy zbliżał się termin kolejnego etapu. Jednak nigdy nie myślałam o tym by zrezygnować. Za każdym razem, kiedy poznawałam tezy nowego filozofa, otwierały się przede mną drzwi do nowego, fascynującego świata, a kiedy do niego wracam, odkrywałam kolejne, głębsze treści.  Miałam możliwość powtórnie się nimi zachwycić. Filozofia to nie tylko przedmiot szkolny ale i piękna przygoda, niczym wyprawa w góry. Jest pełna trudności ale jeśli się je pokona, można ujrzeć wspaniały widok i rozległe horyzonty. Filozofia uczy pokory i szacunku do własnej, ale i również cudzej, pracy i  wiedzy. I właśnie tego nauczyła mnie olimpiada– podsumowuje swą drogę do sukcesu nasza finalistka.

Status finalistki w znacznym stopniu pomoże naszej znamienitej (już niebawem) absolwentce przy rekrutacji na wymarzone studia i w zdobyciu stypendium rektorskiego na I roku. Gratulujemy!

Opiekunem merytorycznym Kasi była prof. Anna Smaga-Trojanowska

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content