Natalia Mikołajczyk – nasza utytułowana humanistka!

Natalia Mikołajczyk, uczennica klasy 3F (human) uzyskała tytuł finalistki Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Status finalisty olimpiady zapewnił Natalii 100% wynik na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie. Natalia to również świetna polonistka, jest finalistką etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Tegoroczna maturzystka to wielka pasjonatka literatury, na pierwszym etapie napisała analizę porównawczą dzieł: „Dziady” cz. IV A. Mickiewicza i „Pani Bovary” G. Flauberta, na drugim zaś szkic analityczny traktujący o literackich odczytaniach tekstów Mickiewicza. Nasza humanistka kocha książki i… politykęJ. Gratulujemy i życzymy równie świetnych wyników na maturze!

  Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie to jedna z najstarszych i najbardziej cenionych Olimpiad organizowanych w Polsce. Uczestnicy zawodów centralnych, oprócz całości wiedzy z zakresu WOS-u, odpowiadali w tym roku także na pytania dotyczące procesów migracyjnych oraz sytuacji Polonii na świecie (od USA aż po Kazachstan). Od wielu lat Olimpiada obejmowana jest honorowym patronatem Prezydenta RP, który osobiście bierze udział w gali finałowej. Spośród uczestników olimpiady wielu podejmuje w przyszłości studia prawnicze oraz postanawia zaangażować się w działalność polityczną.

Warto dodać, iż jeszcze czterech uczniów naszej szkoły: Jakub Czachurski z klasy 3F oraz Kacper Lach, Xavier Toporkiewicz i Jakub Zapała z klasy 2Fg, uczestniczyło w etapie okręgowym wspomnianej Olimpiady. To również wielki sukces!

Uczniów do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym przygotowywał mgr Grzegorz Kuziel, w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego mgr Anna Smaga-Trojanowska.

Serdecznie gratulujemy!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content