O sprawach plenerowych – badanie ZSiT

W Dzień Polskiej Statystyki tj. 9. marca , Zespół Sportu i Turystyki w ILO przeprowadził badanie preferencji wykonywania aktywności sportowej i rekreacyjnej wśród uczniów naszej szkoły.

Takie badanie przeprowadzane jest także na początku każdego roku szkolnego. 

Wyniki  jasno wskazują na to, że pandemia i izolacja spotęgowały wśród uczniów potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. 

Spośród 319 ankietowanych uczniów, 20 wskazało na to, że preferuje aktywność fizyczną w pomieszczeniach zamkniętych jak hala sportowa, kluby fitness czy siłownia. 299 uczniów swój wolny czas chce spędzać na świeżym powietrzu. 

Nauczyciele przeanalizowali także aktywności wykonywane przez uczniów w okresie nauczania na odległość. Większość uczniów, aby przetrwać izolację, dużo spaceruje, uprawia jogging i wietrzy głowę na ścieżkach leśnych, szlakach czy lokalnych ścieżkach zdrowia. 

Uczniowie wykonują aktywności fizyczne intuicyjnie, słuchają swojego organizmu i nie wykonują ich na siłę. 

Okres pandemii pokazał nam, jak ważne jest zewnętrzne zaplecze sportowe w każdej szkole, jak boiska tartanowe, bieżnie czy stadiony lekkoatletyczne. 

Czy powrót do normalności na zajęciach wychowania fizycznego będzie łatwy? Wierzymy, że tak, bo nigdzie indziej jak podczas uprawiania sportu nie wydzielają się w prosty sposób endorfiny – hormony szczęścia. A pogodny uczeń jest dla nas, nauczycieli, szczęściem. 

Zespół Sportu i Turystyki w ILO

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content