Wielkie osiągnięcie w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”!

Jakub Kasperski finalistą a Michał Nożkiewicz laureatem I stopnia XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Uczniowie klasy 3A (profil mat-fiz-inf) Jakub Kasperski i Michał Nożkiewicz po przejściu gęstego sita selekcji w II etapie Olimpiady zakwalifikowali się do ścisłego finału, który odbył się 25 kwietnia w  Krakowie w budynkach Akademii Górniczo-Hutniczej. Zmierzyli się z siedmioma wymagającymi zadaniami, których tematyka wahała się od algebry, przez rachunek prawdopodobieństwa i własności funkcji aż do geometrii płaskiej i trójwymiarowej.

Spośród 578 uczniów biorących udział w tym finale Jakub Kasperski osiągnął tytuł finalisty, zaś Michał Nożkiewicz zaszczytny tytuł laureata I stopnia. Warto tutaj dodać, że Michał nie popełnił najmniejszego nawet błędu w opinii komisji sprawdzającej i uzyskał maksimum możliwych do zdobycia punktów!

Serdecznie gratulujemy tak imponujących wyników w tak trudnych czasach Jakubowi i Michałowi, a ich młodszych kolegów zachęcamy do sprawdzenia się z zadaniami tegorocznego I etapu. Im wcześniej zaczną się przygotowania tym większa szansa, by powtórzyć taki sukces.

Wsparcia merytorycznego w formie konsultacji zdalnych i stacjonarnych przez cały rok udzielał mgr Piotr Twaróg.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content