Wychowanie fizyczne z empatią – aktywnie dbamy o relacje!

Żyjemy w globalnej wiosce. Telewizja, Internet, różne komunikatory sprawiają, że świat wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Duża ilość znajomych na portalach społecznościowych tworzy iluzję rozbudowanej sieci relacji społecznych.

David W. Johnson wyróżnił cztery zakresy umiejętności, które są niezbędne do nawiązywania i podtrzymywania zadowalających relacji z innymi:
– wzajemne poznanie i zaufanie;
– dokładne i jednoznaczne wzajemne zrozumienie;
– wzajemna pomoc;
– konstruktywne radzenie sobie z problemami i konfliktami.

Choć bardzo byśmy chcieli, nie da się budować tych umiejętności wirtualnie. Do tego potrzebny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

Dlatego tak ważne są również drobne gesty i poświęcenie , na które zdobywamy się dla drugiego człowieka. A jeżeli połączone jest to z aktywnością fizyczną niezbędną dla naszego zdrowia oraz możliwością uzyskania najwyższych ocen z zachowania i wychowania fizycznego, no to już nie może być lepiej .

To właśnie było głównym celem lekcji wychowania fizycznego z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Uczniowie mieli możliwość zadbania o swoje zdrowie i wzmocnienia relacji z bliskimi poprzez wykonanie minimum 30 minutowego spaceru połączonego z obdarowaniem ważnej dla niego osoby drobnym upominkiem .

Pamiętajcie! Regularne „ćwiczenia z bycia razem” na pewno zaprocentują

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content