Spotkanie z misjonarzami.

20 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z dwoma misjonarzami należącymi do Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego. Naszymi gośćmi byli o. Paweł Opioła (pochodzący ze Słopnic) i o. Benoit Azamete (pochodzący z Togo w Afryce Zachodniej).

Podczas spotkania misjonarze opowiedzieli uczniom o charyzmacie zgromadzeń zakonnych założonych przez św. Daniela Comboniego oraz podzielili się własnym doświadczeniem wyboru powołania misyjnego i służby dla Kościoła w Afryce. Ks. Paweł Opioła ukazał charakterystykę posługi misyjnej w Zambii, w której przebywał przez 10 lat natomiast ks. Benoit Azamate opowiadał o Togo, z którego pochodzi. Dzięki udziałowi w spotkaniu uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o wybranych krajach Afryki, ich mieszkańcach i panującej tam sytuacji społeczno-religijnej.

Życzliwa atmosfera spotkania oraz żywy dialog jaki uczniowie naszej szkoły podjęli wraz z gośćmi sprawiły, iż spotkanie przebiegło w życzliwej oraz przyjacielskiej atmosferze. Jej pogłębieniem stały się wzajemne relacje zawiązane dzięki mediom społecznościowym.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content