28 kwietnia dla 169 uczniów najstarszych klas trzyletniego liceum po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek.

To dzień szczególny dla naszych absolwentów, ale też dla naszej szkoły. Pożegnaliśmy bowiem ostatni rocznik uczniów, którzy kontynuowali naukę w szkole średniej po ukończeniu gimnazjum, tym samym zamykając okres istnienia trzyletniego liceum w systemie polskiego szkolnictwa. Była to także pierwsza po ponad dwóch latach akademia zorganizowana w sposób tradycyjny. Okres pandemii na długie miesiące uniemożliwił nam wspólne spotkania na uroczystościach szkolnych. Z tym większą przyjemnością w hali sportowej naszej szkoły zebrali się absolwenci i ich wychowawcy, dyrekcja i grono pedagogiczne liceum, rodzice uczniów nagrodzonych, przedstawiciele władz oraz młodsi uczniowie, którzy przygotowali dla maturzystów krótki program artystyczny. Pierwszą część uroczystości zakończyło przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom i koleżankom oraz ślubowanie przedstawicieli absolwentów.
Serdeczne życzenia na przyszłość skierowali do młodzieży: dyrektor szkoły Anna Mruk, starosta powiatu limanowskiego Mieczysław Uryga i przewodniczący Rady Rodziców Tadeusz Stachak.
Spotkanie było pożegnaniem ze szkołą, ale też okazją do wręczenia nagród dla wyróżniających się absolwentów i listów gratulacyjnych dla ich Rodziców. W tym roku 84. absolwentów ukończyło szkołę ze średnią ocen powyżej 4,75. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 3Cg – 4,73. W gronie uczniów z najwyższą średnią znalazło się 12 absolwentów, w tym Julia Dziadoń ze średnią 5,60.
Wśród wyróżnionych znalazła się też Kamila Załupska ze 100% frekwencją za cały okres liceum.
Szczególne osiągnięcia naszych absolwentów to miejsca w finałach konkursów przedmiotowych. W gronie wyróżnionych znaleźli się : Franciszek Wrona – finalista II Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi; Liliana Gołąb – finalistka Olimpiady Filozoficznej oraz Adam Kuziel – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”.
Wyróżnionych zostało też 12 absolwentów, którzy z sukcesami reprezentowali nasze liceum w zawodach sportowych w latach 2019 – 2022.
Wszyscy gratulujemy Wam świetnych wyników i życzymy sukcesów na maturze!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content