Anioły Wdzięczności w Orkanie

W nauczaniu najważniejsza jest MIŁOŚĆ- do takiego wniosku doszedł pewien nauczyciel i te słowa, zapisane przez niego w pamiętniku, stały się mottem tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej.

Dyrekcja, nauczyciele, nauczyciele emerytowani, pracownicy administracji i obsługi otrzymali od uczniów w podziękowaniu za ciężką pracę Anioły Wdzięczności. Usłyszeli przepiękne życzenia wypowiedziane, a także wyśpiewane przy dźwiękach kapeli w strojach lachowskich .

Starosta Limanowski Pan Mieczysław Uryga oraz Dyrektor I LO Pani Anna Mruk wręczyli  nauczycielom nagrody, a przedstawicielka Rady Rodziców złożyła wszystkim pedagogom oraz pracownikom obsługi życzenia oraz podziękowała  za całoroczną pracę.

Dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, ważnym momentem było wręczenie Stypendium Starosty.

Podniosłą chwilą było przekazanie władzy w szkole nowemu Samorządowi . Przewodniczącym został Łukasz Jasica, który powołał na swojego zastępcę Emilię Surdziel.

 „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów
 a miłości bym nie miał
byłbym niczym”.

Słowa hymnu św. Pawła przypomniał wszystkim w mistrzowskiej recytacji Grzegorz Jędrzejek.

One (Julia Drab, Patrycja Smaga) – czerwone sukienki, oni (Kamil Matląg, Kacper Sabura) – zatańczyli tango przy dźwiękach piosenki Stanisławy Celińskiej „Liczy się moment”, w wykonaniu Julity Chełmeckiej.

Mistrz akordeonu – Miłosz Trzópek- zagrał, dedykowany  kochanym nauczycielom, utwór Bogdana Precza 3-3-2.

„Musi Pani o siebie zadbać” – usłyszała nauczycielka podczas wizyty u lekarza  – Kamila Syjud, Dawid Bieliński (scenka kabaretowa).

Uczniowie podkreślili, że technologia nie nauczy nas miłości, a przecież ona jest najważniejsza!!!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content