Budujemy relacje – weekendowa zabawa z Orkantour

W miniony weekend odbyła się zimowa zabawa z SKKT Orkantour pt. ” Budujemy relacje”.

Pozytywne relacje międzyludzkie stanowią stały napęd pobudzając inicjatywę, kreatywność, przedsiębiorczość i innowacyjność przyszłych działań, nie tylko indywidualnych osób, ale też całych organizacji i społeczności. We wzajemnych relacjach uczymy się i dojrzewamy do podejmowania odważnych wyzwań. Budowanie i trwanie w relacji z drugą osobą jest podstawową potrzebą ludzką. Ponadto stanowi istotną część naszego życia: rodzinnego, osobistego, towarzyskiego, partnerskiego, a także biznesowego. Co dają nam relacje z innymi? Dzięki nim możemy czerpać większą przyjemność z różnych sfer naszego życia. Stajemy się przez to szczęśliwsi, odczuwamy wyższą satysfakcję ze związków z innymi ludźmi.

Budowanie relacji jest jedną z podstawowych umiejętności społecznych, dzięki której człowiek potrafi dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Posiadanie tej umiejętności pozwala mu na realizację zamierzonych celów własnych oraz innych, zaspokajanie potrzeb, m.in. przynależności do grupy, oraz na samorealizację w obszarze prywatnym i zawodowym. Zabawa polegała na spędzeniu wolnego czasu na świeżym powietrzu koniecznie z rodzeństwem, rodziną, przyjaciółmi lub chociaż domowym pupilem. Z zabawą SKKT dotarło do ponad 6000 użytkowników FB a udział w niej wzięło …. nie wiadomo, gdyż oprócz naszych uczniów na zdjęciach są też całe rodziny. W każdym razie w białej scenerii bawiło się sporo osób, w tym uczniowie naszej szkoły z rodzinami, absolwenci i sympatycy koła.

Były psoty i zabawy na śniegu, sporty zimowe, spacery, a także sporo turystyki kwalifikowanej w tym także wysokogórskiej.

Wspaniały przykład dali nauczyciele naszej szkoły, wnosząc do zabawy sporo radości. Spośród uczniów I LO zostały wylosowane nagrody w postaci 3 x voucher o wartości 50 zł na wycieczkę z Orkantour, OrkantourCulture lub OrkantourScience oraz trzy koszulki koła, a do sympatyków Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego powędrowały trzy książki o tematyce górskiej i przygodowej. Nie obyło się bez przygód i śmiechu: „Nie jest to zapewne jedno z najpiękniejszych zdjęć, które się tu znajdują, ale zapewne zalicza się do zdjęć z najzabawniejszą historią.

Było to tak: Brat robił zdjęcia mi i siostrze, po chwili postanowiliśmy, że powinien dołączyć do nas nasz psiak. Gdy został wypuszczony z kojca, odrazu podbiegł do naszego bałwana, obok którego znajdowała się artystyczna rzeźba rzekomych nóg wystających z śniegu. Nasz Baca (który swego czasu był trenowany na psa ratownika górskiego), myśląc, że to człowiek, zaczął kopać dookoła i w akcie desperacji ciągnąć za nogawkę spodni, w celu uratowania biednego ,,człowieka”. Na zdjęciu widzimy moją siostrę próbująca go powstrzymać i mnie powoli akceptującą fakt bliskiej śmierci naszej śnieżnej rzeźby. Jego zdziwienie, gdy wyciągnął same spodnie zapewne nie zostanie przez nas szybko zapomniane. Tak właśnie przebiegła nasza zimowa sesja zdjęciowa .”

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content