„Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”

W minionych dniach uczniowie klas 3A, 4B i 4D uczestniczący w wycieczce do Chorwacji i Słowenii mieli okazję przywitać jesień w malowniczych krajobrazach południa Europy.

Impreza turystyczna była podzielona na część nadmorską i górską. Licealiści odwiedzili położone w żupanii istryjskiej przepiękne Rovinij, a także Pulę z majestatycznym amfiteatrem, odpoczywali na adriatyckiej plaży i przemierzyli wyspę Krk z jej stolicą o tej samie nazwie oraz z wybudowanym na 49 metrowym klifie miasteczkiem Vrbnik, w którym znajduje się najwęższa uliczka Europy. Wyjątkowym wydarzeniem był pobyt w Cizici i kąpiele błotne.

Trekkingowa przygoda odbyła się zaś w Alpach Julijskich i na Krasie na Słowenii. Tam uczniowie podziwiali wyjątkowo piękny wąwóz alpejski Vindgar, zwiedzili miasteczko Bled oraz Jaskinię Skocjanską z największym kanionem podziemnym w Europie z rzeką Reka.

Pięciodniowa wyprawa była źródłem wyjątkowych doznań, gdyż jesień nad Adriatykiem i w Alpach  jest równie piękna jak lato, a pojawiające się na makii oraz w wyższych partiach gór kolory przypomniały uczestnikom wycieczki o tym, jak prędko upływa czas i jak ważne jest, by – w myśl słów Horacego – „chwytać dzień”.

Opiekunami grupy liczącej aż 71 osób byli wychowawcy klas:
Wiesław Ociepka, Barbara Gawlik-Natonek, Katarzyna Sochacka-Wilk
oraz nauczyciele – Lucyna Michura oraz Anna Dyląg.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content