Dzień Sportu i Turystyki 2022 – podsumowanie

Nadszedł czas, aby podsumować letni event, który miał miejsce w naszej szkole. 

Dzień Sportu i Turystyki w Orkanie to czas, który jest wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. To czas relaksu, odpoczynku, ale również ambitnych wyjazdów i rozgrywek sportowych.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, rodziców, uczniów oraz Przyjaciół SKKT Orkantour – sport i turystyka wysłaliśmy w teren kilka autokarów.

Autokar nr 1 – Niebieskie Ludki. Grupa spacerowała po Wiedniu. 

Autokar nr 2 – Czerwone Ludki. Grupa spacerowała po Wiedniu. 

Autokar nr 3 – Zielone Ludki. Grupa również spacerowała po Wiedniu. 

Te trzy grupy miały okazję poczuć smak wielkiego miasta, wejść w styczność ze środowiskiem odwiedzanym i wsłuchać się w rytm kopyt pięknych Lipicanów. .

Zaczęliśmy od wspólnej odprawy przy fontannie z „Pięknym Widokiem” czyli pod Belwederem. Przeszliśmy przez urocze francuskie ogrody do dolnego pałacu. Następnie, spacerowym krokiem przeszliśmy przez Katsplatz pod kościół św. Boromeusza, a dalej już Ringiem obok Wiedeńskiej Opery na Plac Marii Teresy. 

Prawie 4 godz. spędziliśmy podziwiając zbiory w KunsthistorischesMuseumVienna oraz NhMNaturhistorischesMuseum Wien .

Cudowny BurggardenVienna dał nam trochę ukojenia w tym słonecznym dniu, gdzie zrobiliśmy sobie piknik i mały odpoczynek. 

Kolejne punkty programu to: Parlament, Ratusz, Zamkowy Ogród Róż, Hofburg, Graben i  katedra. I tam było naprawdę pięknie. Późnym popołudniem dotarliśmy na Wiener Prater,gdzie spędziliśmy wspaniały czas na zabawie, a kto już padł, mógł sobie odpocząć w cieniu platanów w zielonym sercu Wiednia, czyli w Prater Parku. 

Autokar nr 4 –  Luzaków, pojechał do MobiSport – wypożyczalnia rowerów. Tuuczniowie spędzili miło czas na zabawie w Ogrodzie Małgorzaty, spacerowali po Bobrowisku Stary Sącz oraz integrowali się przy ognisku zajadając kiełbaski. 

Autokar nr 5 –zabrał uczniów do Chochołowskich Term .

Woda i słońce to było to, czego pragnęli utrudzeni całym rokiem szkolnym nasi uczniowie. Pełny relaks!

Uczniowie, którzy nie zdecydowali się na udział w żadnej wycieczce bawili się w hali sportowej, rywalizując ze sobą w różnych dyscyplinach . Zawodnicy uzupełniali energię sięgając po słodkości, które były dla nich przygotowane przez nauczycieli wf-u.

Bo w Orkanie jest super.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego eventu. 

Z turystycznym pozdrowieniem-

Zespół Sportu i Turystyki 

Nauczyciele I LO

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content