W ramach Dnia Sportu I Turystyki w Orkanie, ponad 100 uczniów wyruszyło na pełną wrażeń wycieczkę do Wiednia. Choć wysoka temperatura dawała się we znaki, wszyscy byliśmy podekscytowani i gotowi na odkrywanie uroków tego pięknego miasta.

Na naszej trasie zabytków znalazł się Belweder- imponujący barokowy pałac otoczony przepięknymi ogrodami, oraz Hofburg- dawna rezydencja cesarska. Dotarliśmy również do Katedry św. Szczepana (Stephansdom)- serca Wiednia. Gotycka architektura katedry zrobiła na nas ogromne wrażenie.  Zobaczyliśmy też Kościół Zakonu Krzyżackiego, który skrywa w sobie wiele tajemnic i pięknych wnętrz. Nie mogliśmy ominąć Muzeum Historii Naturalnej. Kolekcje prehistorycznych skamieniałości, egzotycznych zwierząt i kamieni szlachetnych były niezwykle interesujące. Każdy znalazł coś, co przyciągnęło jego uwagę. Odwiedziliśmy również najstarszy kościół w Wiedniu – Kościół św. Ruprechta. Zatrzymaliśmy się także przy pomniku ofiar dżumy.

Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek. Położyliśmy się na zielonej trawce w jednym z wiedeńskich parków, gdzie mogliśmy chwilę odetchnąć i zregenerować siły. Był to idealny moment na wspólne rozmowy i cieszenie się piękną pogodą.

Na zakończenie dnia udaliśmy się na Prater – słynny wiedeński park rozrywki. Pomimo zmęczenia, każdy z nas chętnie skorzystał z dostępnych atrakcji. Ogromny diabelski młyn (Wiener Riesenrad), karuzele, rollercoastery i wiele innych atrakcji dostarczyły nam mnóstwo radości i śmiechu.

Dziękujemy SKKT ORKANTOUR za organizację. Opiekę sprawowali nasi niestrudzeni profesorowie:. Elżbieta Tokarczyk. Małgorzata Czepiel, Kinga Ryś-Baca, Tomasz Słomczyński, Wiesław Ociepka, Agata Liszka, Monika Szewczyk, Maria Szumilas i Anna Dyląg.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok😊

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content