Emilia Zoń zwyciężczynią Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie

11 kwietnia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach rozstrzygnięto finał XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Uczennica klasy 3E , Emilia Zoń, reprezentująca Diecezję Tarnowską, wykazała się największą wiedzą o św. Maksymilianie i zdobyła I miejsce!

Finał składał się dwóch części: w pierwszej uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości literatury podmiotu o św. Maksymilianie oraz z Dziejów Apostolskich. Pięcioro najlepszych uczniów przeszło do etapu ustnego. W rywalizacji tej najlepsza okazała się Emilia Zoń z naszego Liceum.

Zdobyła ona indeksy na prestiżowe uczelnie katolickie w całym kraju na wybrane kierunki humanistyczne. Nagrodą specjalną dla laureatki jest również bardzo przydatny laptop oraz wyjazd studyjny dla Emilii i jej klasy połączony z warsztatami na terenie byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Emilii i zbudowani jej autentyczną fascynacją życiem Świętego. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Wyrazy uznania i gratulacje składamy Opiekunowi merytorycznemu – ks. Sławomirowi Szyszce.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content