ERASMUS+ „Together again”

Za oknem zima, a w Orkanie gorąca atmosfera pracy, wymiany doświadczeń i inspiracji!

„TogetherAgain” Tak brzmi hasło projektu realizowanego przez nasze I LO w ramach programu Erasmus+. Projekt Practicaltechniques for relearninginterpersonalrelationships and fosteringpsychosocial development in the post-Covid 19 erama na celu złagodzenie konsekwencji izolacji i zdystansowania społecznego młodzieży po okresie pandemii i w czasie jej trwania. Przez dwa lata razem z Partnerami z Polski, Bułgarii, Słowacji i Hiszpanii będziemy opracowywać bank narzędzi i zasobów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów, dzięki którym możliwe będzie pokonywanie negatywnych skutków pandemii i odbudowywanie relacji interpersonalnych.

Na kick of meetingu w naszym I LO w Limanowej (jesteśmy koordynatorem ) określone zostałyszczegółowe cele projektu, dokonano podziału zadań i odpowiedzialności.

Mimo napiętego harmonogramu związanego z opracowaniem strategii działań projektowych, goście- partnerzy projektu zwiedzili naszą Szkołę, odwiedzili Bazylikę MBB w Limanowej i uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Lepienie pierogów, zawijanie gołąbków i bułeczek drożdżowych, które potem można było skosztować, było dla wszystkich niezapomnianą atrakcją. Jesteśmy niezwykle dumni, że Agencja Narodowa reprezentująca Unię Europejską doceniła taką tematykę projektu i dała szansę na realizację tak potrzebnych i ważnych zadań.

https://www.tv28.pl/14688-%E2%80%9Etogether-again%E2%80%9D-i-lo-w-limanowej-realizuje-miedzynarodowy-projekt-z-partnerami-z-bulgarii-slowacji-i-hiszpanii-?fbclid=IwAR2jIuGhaCSOHKBP4SZhTr_ruq2Nwb_XH29pbFzDg-udqFe0Wl3T2a9l_P0

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content