Finaliści etapu szkolnego Olimpiady Teologii Katolickiej i Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

Po ubiegłorocznych sukcesach naszych uczniów w olimpiadach wiedzy teologicznej, również w tym roku szkolnym duża grupa zainteresowanych tym tematem licealistów przystąpiła do I etapu zmagań konkursowych.

W XXXIV edycji Olimpiady Teologii Katolickiej rozgrywanej pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”, spośród dwunastu uczestników, do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się:

🏆Joasia Trzópek z klasy 3f

🏆Karol Frączek z klasy 1f

Finaliści musieli wykazać się gruntowną znajomością Ewangelii, Encyklik papieskich, Katechizmu i naukowych opracowań z zakresu katolickiej nauki społecznej. Imponujące! Brawo! 👏♥️

W I etapie XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej z wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe (spośród dziewięciorga uczestników) kwalifikację do II etapu uzyskały:

🏆Emilia Zoń z klasy 3e

🏆Hanna Sasińska z klasy 3b

🏆Amelia Barnaś z klasy 3e

Przygotowując się do etapu szkolnego, uczniowie musieli przyswoić sobie życiorys św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz zapoznać się z podanymi księgami Pisma Świętego. Brawo!♥️.

Jak zapewniają uczestnicy obu olimpiad,

pytania nie należały do łatwych, dlatego cieszą się z rekomendacji do II etapu😊.

Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się 10 stycznia, zaś Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej 29 lutego w Tarnowie. Trzymamy mocno kciuki! 🤜🤛

Bardzo dziękujemy naszym katechetom: ks. Sławomirowi Szyszce🔝i ks. Rafałowi Słombie🔝za przygotowanie uczniów do zmagań konkursowych i za bardzo sprawną organizację etapów szkolnych..

Gratulujemy świetnych wyników uczniów. Brawo!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content