Humaniści w centrum nauki, zmysłów, inspiracji i sztuki

Niezwykłych wrażeń, bogatych w wartości edukacyjne i estetyczne, dostarczyła klasie 1F wycieczka przedmiotowa do Krakowa.

Młodzi humaniści w centrum WOMAI, wkroczyli do świata zmysłów; w całkowitych ciemnościach poznali rzeczywistość z perspektywy osób niewidomych. Podczas tego doświadczenia zmierzyli się z sytuacjami z życia codziennego tych, którzy pozbawieni są zmysłu wzroku. Z pewnością spotkanie i rozmowa z niewidomymi i ociemniałymi Przewodnikami pozostawiły w sercach uczestników niezatarty ślad.

Podczas dwugodzinnych warsztatów teatralnych i aktorskich w centrum MiCET Starego Teatru w Krakowie,  nasi Orkanowicze czuli się jak ryby w wodzie! Okazuje się, że „partnerowanie”, „ energia sceniczna” i improwizowane etiudy inspirowane spektaklami „Starego” są dla nich czymś niezwykle łatwym – wprawili tym w zachwyt edukatorów i opiekunów.

Całość niezwykle emocjonującego dnia dopełnił spacer historyczny i brawurowo zagrany spektakl w stylu komedii dell’ arte „Białogłowy w pludrach”.

Nasze Liceum szczyci się doskonałą renomą nie tylko ze względu na 100% zdawalność maturalną i wysoki poziom nauczania. Nieocenioną wartością naszej szkoły jest także dbałość o rozwijanie zdolności uczniów i inspirowanie ich do odkrywania nowych pasji i talentów. Ta wycieczka jest tego doskonałym przykładem.

Gratulujemy i dziękujemy wychowawczyni klasy 1F, pani Annie Trojanowskiej za zorganizowanie tak bogatej i wielowymiarowej wychowawczo i edukacyjnie wycieczki. Dziękujemy także panu Dariuszowi Krzyżakowi za opiekę nad młodzieżą i spacer historyczny. Brawo!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content