Kacper Sabura triumfatorem II Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej!!!

12 kwietnia w auli Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej. Najlepszym oratorem w Polsce okazał się uczeń klasy 3f naszego Liceum – Kacper Sabura.

Kacper, po napisaniu pracy argumentacyjnej w pierwszym etapie, brawurowym wystąpieniu w kategorii artystycznej podczas eliminacji wojewódzkich, na finał przygotował mowę popisową, której nadrzędnym tematem był sprzeciw wobec dostosowywaniu się do standardów narzuconych przez media i otoczenie.

Pięknem języka, siłą argumentów, odwołujących się do nauki, kultury i zjawisk społecznych, doskonałą prezencją i dykcją nasz uczeń zachwycił jurorów i pokonał konkurentów – reprezentantów wszystkich województw.

Warto podkreślić, że retoryka to coś więcej niż sztuka efektownego władania słowem. To przede wszystkim szkoła krytycznego myślenia będącego orężem w walce z manipulacją, odgórnym narzucaniem poglądów i przekonań. To także zachęta do rozwijania kultury żywego słowa. Tym bardziej cieszy nas fakt, że uczeń naszej szkoły na tym polu odniósł tak spektakularny sukces. Gratulujemy Kacprowi lauru zwycięstwa i, wyrażając wielkie uznanie, serdecznie dziękujemy pani Annie Trojanowskiej- opiekunowi merytorycznemu naszego Mistrza Retoryki- za przygotowanie go do olimpiady.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content