Kolejna turystyczna przygoda jest już za nami!

29 i 30 września młodzież naszego Liceum przemierzała szlaki tegorocznego, XXIX Rajdu im. Józefa Staniszewskiego. Jesienna sceneria zachwyciła chyba każdego uczestnika wspólnego wędrowania.

Po spotkaniu z przewodnikiem wyruszyliśmy na szlak, aby dotrzeć do Orkanówki, gdzie Pani przewodnik opowiedziała nam o życiu i twórczości młodopolskiego poety, a równocześnie patrona naszej szkoły- Władysława Orkana. A potem, to już była dłuuuuuga wędrówka, ale daliśmy radę. Przez Pustkę, Turbaczyk i  Czoło Turbacza dotarliśmy do celu.

Nie było czasu na nudę, bo zaraz zabraliśmy się do pracy. Najpierw były zajęcia z ratownikiem Grupy Podhalańskiej GOPR, a później udaliśmy się na piękny zachód słońca na szczyt Turbacza.  
Kolacja przy ognisku dała nam nową moc przed zajęciami z opiekunami. O 20.30 zaczęła się rywalizacja grup, najpierw w quizie wiedzy krajoznawczej, a potem o patronie rajdu. Drugą częścią zmagań była bitwa wiedzy między chłopcami a  dziewczynami, sprawdzająca to, który zespół zapamiętał najwięcej informacji przekazanych przez przewodnika w muzeum. Wynik był zadowalający dla obu zespołów.
Skończyliśmy pracować i bawić się tuż przed ciszą nocną, a o świcie wyruszyliśmy w drogę powrotną.  

To był naprawdę bardzo miły czas. Gorce są przepiękne i zachwycają o każdej porze roku. 

Dziękujemy Wam za uczestnictwo w rajdzie i zachęcamy do górskich wędrówek.

https://www.facebook.com/watch/?v=2043109309386382&ref=sharing

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content