21 grudnia 2023 roku odbyła się XXVIII edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział liczne grono uczniów naszej szkoły- 4 zespoły i 6 solistek. W ich wykonaniu usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy.

W Jury zasiedli: Pani Dyrektor Anna Mruk, Pani Wicedyrektor Sylwia Stelmach, Pani Wicedyrektor Urszula Janczy, Pani mgr Dorota Smoter oraz Ksiądz mgr Sławomir Szyszka.

Kolęda, która wybrzmiała jako pierwsza to “Lulaj że Jezuniu” w wykonaniu Gabrieli Pach z klasy 1F. Solistka zachwyciła wszystkim swoim wokalem, który przeniósł nas do czasów narodzin Jezusa w Betlejem.

Następnie na scenie pojawił się zespół “Dziady Wigilijne” z klasy 2G, który, przy akompaniamencie skrzypiec i fletu, zaśpiewał pastorałkę „Nie masz ci, nie masz”. Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy, górali i Turonia. Klasa 2G nie tylko pokazała  umiejętności artystyczne, ale równieżpodkreśliłaznaczenie bycia razem w święta Bożego Narodzenia.

 Amelia Łazarczyk z klasy 3C zaprezentowała “Pastorałkę od serca do ucha”, którą  podkreśliła radosną przedświąteczną atmosferę. Amelia swoim wokalem wywołała uśmiech na twarzy widowni i rozbudziła w nas ducha Świąt.

Kolejna solistka, Zuzanna Hadaniak z klasy 2E1, doskonale wyraziła w swojej interpretacji melancholijny nastrój  kolędy “Cicha Noc”.

Narodziny Jezusa wiążą się z czasem radosnym, a zatem kolejnym uczestnikiem, który zaśpiewał kolędę “Gore Gwiazda”, był zespół “Wesoła Stajenka”. Na scenie nie mogło zabraknąć pasterzy, Maryi, Trzech Króli, a także Turonia.

Julia Ślusarczyk z klasy 1A wykonała jedną z najstarszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”.

Po niej na scenie pojawił się zespół „Golden Trio” składający się z wokalistek z klas 4B, 2G, 2F. Dziewczyny, ubrane w piękne ludowe stroje, przy akompaniamencie klawiszy i skrzypiec zaśpiewały pastorałkę “Gore Gwiazda”.

Następnie solistka, a zarazem flecistka, Wiktoria Fiejtek z klasy 3B, zaprezentowała kolędę „Tylko jedna jest taka noc”.

Anastazja Pałka zkl. 2D i Julia Rumianz kl.1D  zaśpiewały  kolędę. “Oj maluśki maluśki”.

 “Jeden do jednego” to zespół, który, wykonując kolędę „Dziecina Mała”, połączył tradycję z nowoczesnością. Obok klasycznych instrumentów pojawiła się również gitara elektryczna.

W czasie obrad Jury wszystkie zespoły oraz chętni uczniowie kolędowali. W sali rozbrzmiały więc najpopularniejsze kolędy:  “Jezusa Narodzonego”, “Dzisiaj w Betlejem” czy też “Świeć Gwiazdeczko Świeć”.

Po długich obradach Jury  oznajmiło werdykt.

Miejsce I- “GoldenTrio” -pastorałka „Gore Gwiazda” oraz Wiktoria Fiejtek- pastorałka“Tylko jedna jest taka noc”

Miejsce II-  Zuzanna Hadaniak-kolęda “Cicha Noc”
Miejsce III – Gabriela Pach- kolęda „Lulajże Jezuniu”

Wyróżnienie otrzymała również Julia Ślusarczyk, która zaprezentowała kolędę “Bóg się rodzi “.

Nagrodami dla zwycięzców były bony pieniężne i słodkie upominki.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodycze.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Składamy również ogromne podziękowania Pani mgr Anecie Kulig, która co rokuorganizujeSzkolnyKonkurs Kolęd i Pastorałek i tym samym wprowadza do naszego liceum ciepłą, rodzinną atmosferę.

Tekst: Karolina Kempny 3D

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content