Laureatka Konkursu Wiedzy o UJ

Z radością informujemy, że uczennica klasy 4D- Julia Strug – po dwuetapowych zmaganiach konkursowych uzyskała tytuł laureatki 28. edycji ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Zapewniła sobie tym samym indeks na kierunek Zarządzanie w ochronie zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrowiu .

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunem uczennicy był mgr Tomasz Kita.

Celem Konkursu Wiedzy o UJ jest przybliżenie młodzieży historii najstarszej polskiej uczelni oraz historii oświaty polskiej i europejskiej. Jednym z zadań przedsięwzięcia jest stworzenie uczniom z całej Polski, i spoza jej granic, możliwości poznania oferty studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zrównanie szans dostępu do nich wszystkim kandydatom, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Uczestnicy Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim mają szansę wygrać indeks najstarszej polskiej uczelni jeszcze przed zdaniem egzaminu maturalnego.

Do udziału w eliminacjach okręgowych zgłosiło się 544. maturzystów, a do finału                       zakwalifikowało się 130. z nich. Status laureata i główną nagrodę, jaką jest miejsce na wybranym przez siebie kierunku studiów, uzyskało 50 osób.

Galę finałową 28. edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim zorganizowano 9 kwietnia w Centrum Dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji UJ.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content