Lawina dobroci w Orkanie

 „Bo dobrych ludzi jest więcej…”-przekonują nas o tym członkowie naszego Wolontariatu. Licealiści, wraz z ich opiekunem ks. Sławomirem Szyszką, uaktywnili ogromne pokłady serdeczności i zaangażowania w całej społeczności szkolnej- nauczycieli,rodziców i uczniów.

W odpowiedzi na dramatyczną sytuację w Ukrainie, młodzi zorganizowali cykl akcji, których głównym celem jest pomoc materialna i wsparcie duchowe dla ogarniętego wojną narodu. W ostatnich dniach wolontariusze zbierali do puszek pieniądze,a uzyskaną kwotę przekażą do diecezjalnego Caritas.  Od jutra zaś do końca przyszłego tygodnia, będą pomagać materialnie ludziom mieszkającym w rejonie Lwowa, zwłaszcza tym, którzy uciekli tam ze wschodu Ukrainy, gdzie toczą się najcięższe walki. Darczyńcy będą mogli przynosić do szkoły niezbędne do przetrwania artykuły, zgodnie z przygotowaną i aktualizowaną listą potrzeb.

Wymownym świadectwem wsparcia i chrześcijańskiej łączności jest również wspólna codzienna modlitwa o dar pokoju- koronką do Bożego Miłosierdzia– podkreśla ks. Sławomir.

Wszyscy mają świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Każdy chce pomóc, pokonując poczucie bezradności. Robimy co możemy. Nie zatrzymujemy się…- dodaje Zuzanna – przewodnicząca Wolontariatu.

Licealiści uruchomili lawinę solidarności, życzliwości i dobra. Pokazują, tak jak wielu Polaków, że nie są obojętni na krzywdę innych i okrucieństwo. Wsparcie, pomoc materialna i dar modlitwy jest tego wymownym dowodem.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content