Mat-fizy na musicalu „ Kopernik” w Operze Krakowskiej

W roku Kopernika nasza młodzież pięknie uczciła pamięć o wybitnym astronomie. We wrześniu brała udział w „Pochodzie Kopernikańskim” w Krakowie, w ostatni piątek zaś uczniowie klas 2B oraz 3B, podziwiali historię genialnego naukowca przełożoną na język musicalu pt” Kopernik” w Operze Krakowskiej.

Jak wspominają uczestnicy, monumentalne dzieło odwołujące się do najważniejszych wydarzeń z życia Kopernika, zachwyciło ekspresyjną choreografią, wykwintnymi kostiumami, piękną scenografią oraz, co najważniejsze, śpiewem i grą wspaniałych artystów. Wielkim atutem widowiska było ukazanie Kopernika nie tylko jako naukowca, ale także jako otwartego, pełnego pasji człowieka.

Dzięki udziałowi w programie „Poznaj region” realizowanemu przez Małopolską Organizację Turystyczną, prócz biletów na musical, nasi uczniowie mieli sfinansowane zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i posiłek.

Dziękujemy pani Lucynie Michurze- Wikar za organizację  tak cennej pod względem edukacyjnym i estetycznym wycieczki oraz pani Kindze Ryś-Bacy za opiekę nad młodzieżą.  Brawo!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content