Orkan laureatem w ogólnopolskim konkursie „Projektanci edukacji”!

Już po raz kolejny nasze liceum zostało laureatem w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt edukacyjny „Projektanci edukacji”.

Celem konkursu było stworzenie projektu edukacyjnego, który będzie spełniał następujące warunki:
– kreatywne i ambitne założenia, elementy stanowiące o unikatowości pracy konkursowej,
– interesująca i oryginalna tematyka,
– korzyści edukacyjne dla ucznia,
– precyzyjny opis pomysłu i sposobu jego realizacji,
– ciekawy sposób przedstawienia pomysłu (plik graficzny, fotorelacja, prezentacja, krótki film).
Do konkursu zgłoszono ponad 400 pomysłów edukacyjnych. Nasz projekt pt. „Lekcja na leżakach w Orkanie – czyli próbujemy przełamać szkolną rutynę” został doceniony przez Kapitułę Konkursową oraz internautów, którzy wyłonili 75 zwycięzców. Nasza szkoła otrzyma grant na realizację projektu, dyplom Projektantów Edukacji i półroczną prenumeratę miesięcznika FOCUS dla placówki. Liceum zostanie także wpisane na mapę „Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”.
Nasz pomysł polega na stworzeniu przestrzeni, która umożliwi młodzieży uczestniczenie w lekcjach na świeżym powietrzu. Chcemy wyjść z klasy, by móc zdobywać wiedzę w otoczeniu przyrody i promieni słońca. Dlatego zakupimy leżaki, maty i pufy lazy bag, na których będziemy mogli usiąść, by się uczyć na lekcjach języka polskiego, angielskiego, biologii, geografii, czy nawet matematyki. Efektem naszych działań będzie to, że przyswajanie materiału w „zielonej klasie” będzie nie tylko przyjemniejsze, ale przede wszystkim bardziej efektowne. 
Pomysłodawcą projektu i opiekunem grupy projektowej jest prof. Katarzyna Sochacka-Wilk.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content