Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W nocy z 12 na 13 kwietna ponad 130. uczniów klas czwartych naszego Liceum wraz z wychowawcami, katechetami i nauczycielami pielgrzymowało na Jasną Górę, aby prosić Częstochowską Panią nie tylko o pomyślne zdanie egzaminów, ale także o dobre rozeznanie swego powołania i podjęcie właściwych decyzji w dorosłym życiu.

W czasie Apelu Jasnogórskiego reprezentanci maturzystów: Emilia Brózda i Bartłomiej Kawalec dokonali Aktu zawierzenia Maryi.

„(…)Maryjo, Matko nasza ukochana, spójrz dziś łaskawie na swoje dzieci – przybywają do Ciebie maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego z Limanowej, którzy chcą Ciebie Matko prosić o wstawiennictwo w tym ważnym dla nich czasie: matury i wyboru drogi życiowej. Dziś, Twoje dzieci chcą Tobie zawierzyć swe życie.(…)Wyproś u swego Syna łaskę, abyśmy mądrze budowali naszą przyszłość dokonując dobrych wyborów życiowych. (…).”

Uczniowie klas maturalnych z Orkana czuwali w Sanktuarium całą noc. Korzystali z sakramentu pokuty, modlili się podczas Drogi Krzyżowej (rozważania przygotowały maturzystki Magdalena Nowak, Marcelina Lachor i maturzysta Mateusz Opyd) i wsłuchiwali się w słowa konferencji, wygłoszonej przez naszego katechetę ks. Rafała Słombę, na temat budowania wiary chrześcijańskiej w dorosłym życiu.

„Chrześcijaństwo to Chrystus! Spotkać Jezusa, kochać Go i sprawić, by był kochany – oto chrześcijańskie powołanie! Nikt poza Chrystusem nie może dać Wam prawdziwego szczęścia. Naśladując przykład Maryi umiejcie powiedzieć Mu wasze tak. Niech nie będzie w waszym życiu miejsca na egoizm i lenistwo. Ludzkość ma naglącą potrzebę świadectwa młodych ludzi wolnych i odważnych, którzy ośmielą się pójść pod prąd i głosić mocą i entuzjazmem własną wiarę w Boga!”

Tuż przed północą młodzież wraz ze scholą- pięknie prowadzoną przez Aleksandrę Kożuch i Kamila Szubryta- czuwali przed cudownym Wizerunkiem Jasnogórskiej Pani. Msza święta, sprawowana przez naszych księży katechetów w intencji tegorocznych maturzystów, miała również szczególną oprawę liturgiczną; czytał lektor Bartłomiej Woźniak, psalm śpiewała Aleksandra Kożuch, modlitwę wiernych przedstawili: Patrycja Smaga i Bartłomiej Dudka.

Ostatnim etapem pielgrzymowania młodzieży był Akt Zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który odczytali Joanna Florek, Norbert Twaróg i Daria Sędzik.

To był dla wszystkich piękny i owocny czas. Nasi maturzyści ze spokojem i nadzieją w sercu wrócili do swych domów i przygotowań przed ważnym egzaminem i wyborem drogi życiowej.

Serdecznie dziękujemy– ks. Sławomirowi i ks. Rafałowi za zorganizowanie tak bogatego w wartości duchowe i moralne wyjazdu. Dziękujemy wychowawcom klas maturalnych, pani wicedyrektor i nauczycielom za opiekę i obecność.

To był ostatni wspólny wyjazd uczniów klas czwartych…

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content