Włochy to kraj bogaty w historię, wspaniałe zabytki, kulturowe skarby i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Od 26 maja do 1 czerwca uczniowie klas 3C i 3B, wraz z opiekunami,  przemierzyli trasę od majestatycznych ruin Werony, przez romantyczne kanały Wenecji, po słoneczne plaże Chioggi.
W drodze towarzyszyły nam cudowne widoki Dolomitów i Apeninów. Na początek naszej włoskiej przygody- Padwa, a dokładnie Prato delle Valle, oraz najstarszy ogród botaniczny na świecie.
W kolejnych dniach zwiedziliśmy Weronę, gdzie zrobiliśmy liczne zdjęcia przy balkonie Julii w domu rodu Capulettich. Urzekło nas  również malownicze miasteczko Mantui. Kolejnego dnia przyszła pora na włoską perłę ukrytą wśród gór, czyli jezioro Garda. Nasza wyprawa nie mogła obyć się bez rejsu statkiem wycieczkowym, którym udaliśmy się do Sirmione. Niezapomniane wrażenia pozostaną w naszej pamięci po spacerze uliczkami malowniczej Wenecji- miasta tysiąca mostów, niezwykłych kanałów i tajemniczych zakątków. Nie zabrakło też czasu na wypoczynek na plażach Morza Adriatyckiego. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy wskoczyliśmy do wody!
Włochy to prawdziwy raj dla miłośników kulinariów. Każdy region tego kraju oferuje unikalne smaki i potrawy, które zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Spróbowaliśmy włoskiej pizzy, spaghetti bolognese, a także włoskich deserów, takich jak tiramisu czy panna cotta.
Ta niesamowita wycieczka sprawiła, że niejeden z nas na pewno tu jeszcze wróci.

Arrivederci Italia!!!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content