Pożegnania nadszedł czas…

25 kwietnia czteroletnią naukę w Liceum zakończyli tegoroczni maturzyści. W sali gimnastycznej , w której odbyła się okolicznościowa akademia,  uczniów przywitał napis: „Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego”.

W części oficjalnej nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom i koleżankom oraz ślubowanie abiturientów. Serdeczne życzenia skierowali do młodzieży: dyrektor szkoły pani Anna Mruk, starosta powiatu limanowskiego pan Mieczysław Uryga i zastępca przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców pani Magdalena Pach.
Spotkanie było pożegnaniem ze szkołą, ale też okazją do wręczenia nagród dla wyróżniających się uczniów w kilku kategoriach:

– za średnią ocen końcowych powyżej 4,75

-za 100% frekwencję w klasie 4

– za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach

– za osiągnięcia artystyczne i pracę w ASKA

– za pracę w samorządzie, w grupie dziennikarskiej i w wolontariacie

– za osiągnięcia sportowe

Uczniowie klas czwartych ukończyli szkołę z bardzo wysoką średnią ocen, tj. 4,50, a Tomasz Libura z kl. 4C uzyskał najwyższą średnią- 5,69.

Również rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz  podziękowania  za szczególną działalność na rzecz szkoły.

W imieniu abiturientów słowa wdzięczności skierowali do dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców Wiktoria Kurek, Kamil Szubryt i Damian Wilczński. Podkreślili oni : „Dziś, stojąc na progu dorosłości, ruszamy w dalszą drogę i pewnie wkrótce odkryjemy, jak ogromne znaczenie ma dla nas wiedza, którą wynieśliśmy ze szkoły, postawa życiowa naszych rodziców i nauczycieli. Proste, ale płynące z serca słowo „dziękujemy” kierujemy do każdego z Was, wierząc, że swoją postawą w dalszym życiu zasłużymy na Wasz szacunek.”

W części artystycznej maturzyści i zaproszeni goście mogli zobaczyć, utrwalone przez uczniów w swoich telefonach komórkowych, wspomnienia ze szkoły, wycieczek i imprez. Wielu uczniom łza w oku zakręciła się, gdy usłyszeli piosenki „Ostatni raz z moją klasą” i „Time to say goodby”.

Cztery lata minęły i przyszedł czas, by powiedzieć sobie „do widzenia”. Drodzy maturzyści, żegnając Was, życzymy sukcesów na egzaminach i  realizacji  swoich pasji i marzeń , bo wszak to właśnie „marzenia są wyznacznikiem naszej przyszłości”. Coś się kończy, ale też coś się zaczyna… Oby ten kolejny etap Waszego  życia był początkiem czegoś ważnego. Powodzenia!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content