Rekolekcje Wyjazdowe dla Maturzystów

Kolejny rocznik uczniów klas czwartych naszego Liceum brał udział w Rekolekcjach Wyjazdowych dla Maturzystów w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II „Opoka” w Starym Sączu.

Wyjazd z rówieśnikami i opiekunami, oderwanie się od codziennych obowiązków, to doskonała okazja do wyciszenia się oraz zastanowienia nad sobą i swoim życiem przed Bogiem i wraz z Nim. To szansa, by spotkać Jezusa, doświadczyć miłości Boga i poznać siebie w świetle Jego Słowa. Tegoroczny motyw przewodni rekolekcji to właśnie pytanie zadane przez Pana: ”A wy za kogo mnie uważacie”? W czasie zabaw integracyjnych, konferencji, pracy w grupach, spotkań z małżeństwami dzielącymi się swoim świadectwem, spaceru po starosądeckim molo i do klasztoru św. Kingi, maturzyści doświadczyli daru wspólnoty i możliwości rozeznania przyszłej drogi. Był to także czas, kiedy mogli spojrzeć na swoje relacje z innymi, ze sobą i z Panem Bogiem z innej perspektywy. Czas, w którym starali się odpowiedzieć na pytanie: ”Panie Jezu Kim TY jesteś i kim ja jestem?”

Najważniejszym punktem rekolekcji była codzienna Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu, maturzyści uczestniczyli także w nabożeństwie pokutnym z liturgią słowa, po której mogli również skorzystać z sakramentu spowiedzi. O piękną oprawę i ceremoniarz nabożeństw zadbali nasi niezawodni lektorzy i schola muzyczna🎶

Uczniowie klas czwartych, ubogaceni, wyciszeni, wsłuchani w Słowo wrócili do swych domów, by, to co zasiane, powoli dojrzewało.

Potrzeba bowiem czasu samotnej refleksji, aby to, co Usłyszane i Przeżyte, dotarło do głowy i przesunęło się do serca. Bo tam zapadają decyzje miłości…

Dziękujemy inicjatorom i organizatorom pięknego wyjazdu- naszym katechetom ks. Sławomirowi Szyszce i ks. Rafałowi Słombie. Brawo!

Dziękujemy Ks. Krzysztofowi Czyżowskiemu za prowadzenie rekolekcji oraz

wychowawczyniom: pani Zofii Ociepce i pani Katarzynie Sochackiej- Wilk za opiekę nad młodzieżą.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content