Soboty z Orkantour – nowa inicjatywa młodzieży

W ostatnią wiosenną sobotę uczniowie szkoły mieli okazję wziąć udział w wycieczce edukacyjnej do Doliny Popradu. Pogoda kaprysiła, ale dzięki temu spektakl światła i cieni na niebie był przepiękny. Uczestnicy szukali wiosny, spacerując po Enklawie Przyrodniczej Bobrowisko w Starym Sączu, zwiedzili miasto św. Kingi, a także mieli okazję zobaczyć owiany legendami klasztor Klarysek.

Bajkowych widoków dostarczył uczestnikiem spacer na zamek w Rytrze, skąd rozpościerały się przepiękne panoramy. Kontynuując wątek historyczny, uczniowie zwiedzili Muszynę, poznając legendy miasta, zwiedzając piwnice pod Ratuszem, a także spacerując po uzdrowisku.

Kolejne panoramy, tym razem także na Tatry, czekały na uczestników z wieży w ogrodach zmysłów. Integracja grupy dopełniła się podczas wspólnego posiłku w „Karczmie Rzym” w zdrojowym mieście.

Podczas wycieczki odbył się konkurs fotograficzny, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody –  w tym koszulki, torby, albumy, smycze zakładki, mapy odwiedzanego terenu. Opiekunami grupy były prof. Justyną Kożuch oraz prof. Anna Dyląg.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content