STUDNIÓWKA W ORKANIE – GALA ZŁOTYCH SERC

                3 lutego 2024 roku młodzież „Orkana” bawiła się na Balu Studniówkowym. Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym polonezem. Zabawę otwarła Pani Dyrektor Anna Mruk. Po przywitaniu zaproszonych gości głos zabrał Starosta Limanowski-Pan Mieczysław Uryga. W imieniu Rodziców wystąpiła Pani Urszula Nowogórska-Poseł na Sejm RP-mama tegorocznej maturzystki. Uczniowie I LO wyrazili swoją wdzięczność Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom za ich ciężką pracę w kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Specjalnie dla nich przygotowali „Galę Złotych Serc”, podczas której szczególnie docenili poświęcenie i zaangażowanie, wsparcie i życzliwość, jakich doświadczali przez cztery lata nauki w liceum. Panie Dyrektor Anna Mruk, Sylwia Stelmach i Urszula Janczy otrzymały tytuły  „Dyrektor o Złotym Sercu”. Tym gestem młodzież podkreśliła, że w dobie intelektualizmu tak naprawdę pragniemy serca drugiego człowieka- miłości, życzliwości , a  słowa poety-Adama Asnyka- są wciąż aktualne:

Czy droga długa, czy daleka,
Świat jest tak wielki tylko, jak serce człowieka

Tytuł Wychowawcy o Złotym Sercu otrzymali: Katarzyna Sochacka-Wilk, Zofia Ociepka, Lucyna Wójtowicz, Tomasz Kita, Grzegorz Kuziel, a wszyscy zaproszeni nauczyciele – tytuł Nauczyciela o Złotym Sercu.

Szampańskiej zabawie nie było końca, bo to przecież najważniejszy bal w życiu Maturzystów… W tej wyjątkowej atmosferze niosły się słowa:

Niech żyje bal!
Bo to życie to bal jest nad bale.
Niech żyje bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale.

            Wyjątkowy bal trwał aż do białego rana, a teraz pozostaje tylko nauka do matury…

            Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się Rodzicom Maturzystów I LO, którzy zorganizowali tę wspaniałą uroczystość.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content