Stypendyści Fundacji Imienia Arcybiskupa Jerzego Ablewicza

Dzisiaj w tarnowskiej Katedrze, w czasie obchodów jubileuszu 30-lecia Fundacji, po uroczystej Mszy św. celebrowanej przez ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, zostały wręczone stypendia zdolnej młodzieży.

Dumni jesteśmy, że wśród 20 beneficjentów z całej Diecezji, znalazło się troje reprezentantów naszego I LO. Są to:

Magdalena Florek z klasy 4E

🥇oanna Trzópek z klasy 3F

Bartłomiej Kurdziel z klasy 2A

Serdecznie Gratulujemy!

Fundacja Imienia Arcybiskupa Jerzego Ablewicza, powołana w roku 1993, skupia się przede wszystkim na promocji i wspomaganiu zdolnej młodzieży. Fundacja stawia swoim stypendystom konkretne warunki, wśród których należy wymienić: bardzo dobre wyniki w nauce, udział w olimpiadach, konkursach, wybitne uzdolnienia w jednej dziedzinie, nienaganne zachowanie oraz zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej i parafialnej.

Nasi stypendyści nie kryli dumy i wzruszenia podczas uroczystości. Znalezienie się w tak elitarnej grupie, to dla nich zaszczyt i odpowiedzialność.  Mają bowiem świadomość, że ich praca, entuzjazm wiary i świadectwo życia jako młodych katolików, mogą być wzorem dla innych licealistów.

Gratulujemy uczniom i serdecznie dziękujemy naszym księżom katechetom: Ks. Sławomirowi Szyszce i Ks. Rafałowi Słombie za wsparcie  i pomoc Stypendystom.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content