Sukces naszych uczennic w konkursie TalentowiSKO

Martyna Majda i Milena Sukiennik z kl. 3Cp I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej zostały finalistkami konkursu TalentowiSKO „Inkubator szkolnych biznesów”, zajmując 3 miejsce na szczeblu regionalnym.

Od końca września 2021 roku do końca marca 2022 roku uczniowie z całej Polski brali udział w IX edycji konkursów edukacyjnych Programu TalentowiSKO. Uczniowie ze szkół podstawowych uczestniczyli w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, natomiast do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych skierowany był konkurs, „Inkubator szkolnych biznesów”. Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną i krótką wypowiedź, tzw. elevator speech, w której przekonywali komisję konkursową do swoich pomysłów na biznes.
 

W czwartek, 23 czerwca, w Centrali Banku Spółdzielczego w Limanowej odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono nagrody laureatom regionalnego etapu konkursu TalentowiSKO.III miejsce w konkursie „Inkubator szkolnych biznesów” zdobyły nasze uczennice- Milena Sukiennik oraz Martyna Majda.  

Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej,Waldemar Żurek, wręczając laureatkom czek na kwotę 1 200 zł oraz dyplomy, pogratulował sukcesu uczennicom i opiekunowi.  

„Nasz pomysł na biznes to prowadzenie plantacji lawendy. Będziemy uprawiać pole lawendowe, które będzie mogło być odwiedzane w okresie od czerwca do połowy października. W sezonie będzie można prowadzić sesje fotograficzne na polu lawendowym, będą też sprzedawane żywe bukiety lawendy. Poza sezonem produkujemy olejki lawendowe, hydrolaty lawendowe, mydełka  i susz lawendowy, a następnie wysyłamy te produkty do sklepów, dla których stanowimy hurtownię” – tak opisały swój projekt uczennice. Gratulacje należą się także opiekunowi laureatek, Sylwii Stelmach, zastępcy dyrektora I LO w Limanowej, która czuwała nad przygotowaniem projektu. 

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content