W DUECIE jesteśmy naprawdę mocni…

Jak co roku uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym DUET organizowanym przez Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.  Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie nauki języków obcych oraz stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych w dwóch językach obcych. 

Do I etapu wewnętrznego,który odbył się w naszej szkole 11 stycznia 2024,  przystąpiło 18. uczniów. Mieli oni do rozwiązania testy z języka angielskiego oraz, do wyboru, z języka niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego lub rosyjskiego. Do kolejnego etapu, który odbył się 8 lutego 2024, zakwalifikowało się pięcioro uczniów. Z wymaganiami tej części konkursu najlepiej poradzili sobie: Wiktoria Wardęga- kl.2C, Szymon Prędki – kl.2C oraz Weronika Pażucha-kl.4E. Zakwalifikowali się oni do ostatniego,ustnego etapu konkursu, który został przeprowadzony 8 marca 2024 na Wydziale Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Wszyscy nasi finaliści zakończyli udział w konkursie na podium.

Weronika Pażucha – I miejsce w kategorii j.angielski z j.hiszpańskim. Opiekunem była Pani Dominika Twaróg

Wiktoria Wardęga – II miejsce w kategorii j.angielski z j.niemieckim. Opiekunami byli Pani Aneta Kulig oraz Pani Joanna Niepokój

Szymon Prędki– III miejsce w kategorii j.angielski z j.francuskim. Opiekunem była Pani Aneta Kulig Gratulujemy zarówno naszym uczniom, jak i przygotowującym ich nauczycielom. Uzyskane wyniki świadczą o ogromnej wiedzy w zakresie aż dwóch języków, dlategojesteśmy  dumni, że tak zdolna młodzież kształci się w naszej szkole.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content