Warsztaty grupy medialnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie

W zeszłym roku szkolnym nasze Liceum uzyskało patronat naukowy Instytutu Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego. W ramach współpracy,  młodzież zainteresowana dziennikarstwem, ma możliwość udziału w cyklicznych warsztatach medialnych w Instytucie.

Podczas pierwszych zajęć  warsztatowych (w czerwcu) nasi uczniowie poznawali charakter pracy dziennikarzy prasowych, wczoraj zaś, 24 listopada, zostali wprowadzeni w arkana pracy telewizji📺

Wykładowcy uczelni, poświęcając swój wolny czas, pokazali naszej młodzieży kulisy tworzenia reklam i filmów. Zostali oprowadzeni po studiu reżyserskim i salach wykładowych.

Uczestnicy  warsztatów z zachwytem podkreślają, że wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia, pogłębili swą wiedzę o mediach, pracy prezentera, dziennikarza i innych osób, dzięki którym powstają programy telewizyjne.  Najbardziej podobał im się udział w procesie przygotowywania dziennikarzy do pracy i nagrywania spotów reklamowych i programów telewizyjnych. Słowa uznania kierujemy do Ks. Rafała Słomby-  pomysłodawcy idei patronatu i warsztatów🏆👏. Dziękujemy Księdzu za organizację tak wartościowego dla młodzieży wyjazdu i pani Jolancie Bugajskiej za opiekę nad młodzieżą.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content