Wojewódzki Konkurs Lingwistyczny „DUET”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym „DUET” organizowanym przezWydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym – był język angielski, drugim – do wyboru – język francuski, hiszpański, niemiecki lub rosyjski.

W tym roku do konkursu przystąpiło 12 uczniów naszego liceum.

Szkolna rywalizacja, podczas której uczniowie rozwiązywali test pisemny, odbyła się 10 stycznia 2023 r. Do kolejnego etapu, mającego miejsce w siedzibie Wydziału Nauk Humanistycznych w Nowym Sączu w dniu 21 lutego, zakwalifikowało się 4 licealistów.

Weronika Pażucha z kl.3E, Anna Zięba kl.4A oraz Szymon Prędki 1C znaleźli się wśród około setki najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic i zakwalifikowali się do ostatniego, ustnego etapu konkursu. W dniu 3 marca 2023 r. reprezentanci naszego liceum brali udział w części ustnej zmagań lingwistycznych. Drugim językiem wybranym przez Weronikę był język hiszpański, Ania sprawdzała się w języku niemieckim, a Szymon – francuskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki, tym bardziej gratulujemy uczniom udziału w finale.

Wojewódzki Konkurs Lingwistyczny „DUET”

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content