Z kolejną wizytą w Teatrze Bagatela w Krakowie

Dnia 24 lutego, gdy większość z Was odpoczywała po aktywnym tygodniu nauki, my, uczniowie z klas 2A, 3A, 4F i 1E2, w ramach działalności Orkantour- Sekcja Kultura i Nauka, uczestniczyliśmy w znakomitym spektaklu „Sienkiewicz. Greatest Hits!” 

Staliśmy się świadkami rozgrywającej się na teatralnych deskach  historii Polski według Henryka Sienkiewicza, ukazanej z przymrużeniem oka.

Co tam się działo! Polacy, przeglądając się, jak w lustrze, stawali się Rzymianami, walczyli pod Grunwaldem, rozpaczając nad losem biednego Janka Muzykanta, a nawet ucztowali z rubasznym Zagłobą. Jednemu szczęśliwcowi udało się nawet złapać oko Juranda, które rzucone ze sceny, poszybowało do widzów. Szczególny aplauz zdobył Kmicic, który wjechał na scenę na sankach i wysadził kolumbrynę.

Sceniczne wariacje stworzyły kolaż, który zdystansował widzów od sztywnego myślenia o patriotyzmie i narodowych świętościach. 

Spektakl w reżyserii Krzysztofa Materny przypadł nam do gustu i pokazał nieco inny rodzaj sztuki! Okazuje się, że Sienkiewicz może nie tylko pokrzepiać serca, ale także rozbawiać do łez.

Organizatorem wyjazdu była prof. Katarzyna Sochacka-Wilk, a funkcję opiekunów sprawowały Pani Dyrektor – Sylwia Stelmach i prof. Barbara Gawlik-Natonek, którym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content