XXII Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego

30.09 – 01.10.2016 r. pod patronatem honorowym Starosty Limanowskiego Jana Puchały

Końcówka września dla wielu szkół położonych w obrębie Limanowej i w okolicznych gminach oznacza tylko jedno: Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego. W tym roku impreza turystyczna, organizowana przez I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, odbyła się po raz 22.  Wzięło w niej udział prawie 200 osób reprezentujących 5 szkół: I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dobrej, Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie oraz Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku.
Tegoroczny rajd przebiegał szlakami położonymi w obrębie Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Rajdowicze nocowali w schroniskach PTTK na Turbaczu, Hali Łabowskiej, Przehybie oraz pod Durbaszką.
Pogoda w tym roku była wyjątkowo piękna. Słońce i wysoka temperatura spowodowały, że wszyscy w komplecie i dobrych humorach dotarli do mety i wzięli udział w zakończeniu Rajdu, które odbyło się w budynku I LO w Limanowej.
W trakcie uroczystości zakończenia rajdu rozgrano kilka konkursów i  wręczono wiele nagród. Ich zakup był możliwy dzięki hojności sponsorów imprezy, a byli nimi Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa, Rada Rodziców I LO w Limanowej oraz Pan Jacenty Musiał- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy również opiekunom drużyn, którzy razem z młodzieżą uczestniczyli w rajdzie. Osobne podziękowania kierujemy w stronę przewodników górskich. Anna Dyląg, Darek Bielak, Mirosław Sipak i Joanna Opyrchał nie tylko dbali o to, aby wszyscy cali i zdrowi trafili do schronisk, ale dzięki swojej wiedzy przyczynili się do lepszego poznania przez młodzież walorów naszych pięknych Beskidów.

Wyniki rajdu.

NAJLEPSZA GIMNAZJALNA RAJDOWA:
Męska „chłopy” grupa – I Liceum Ogólnokształcące w  Limanowej.

KONKURS NA NAJGŁUPSZĄ, NAJBARDZIEJ ABSURDALNĄ I NAJDZIWNIEJSZĄ RZECZ, KTÓRĄ KTOŚ WZIĄŁ NA RAJD
Łyżwa – drużyna FC Waflez I Liceum Ogólnokształcącego w  Limanowej.

KONKURS NA NAJLEPSZA NAZWĘ DRUŻYNY RAJDOWEJ
Cebólakimujmiud – I Liceum Ogólnokształcące w  Limanowej.

ZWYCIEŻCY KONKURSU KRAJOZNAWCZEGO
Natalia Czyrnek(Vagant z Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie)
Karol Banach(Prekambryjskie Parambole z I LO w Limanowej)
Mateusz Boczoń(Grupa naukowa z I LO w Limanowej)
Anna Knapik (Dream Team the-bili z I LO w Limanowej).

Pozdrawiam i zapraszam za rok.
Komandor Rajdu: Andrzej Nawaleniec 1 października 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content