„Orkan w Ruchu” czyli Sport i Turystyka w I LO

W sobotę 24. stycznia odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej w ramach realizacji podstawy programowej z wychowania fizycznego – Turystyka i Rekreacja. Młodzież spotkała się na kilka godzin, aby nauczyć się topografii Beskidu Wyspowego i najważniejszych informacji o regionie.

Zajęcia są kolejnym elementem realizowanego w szkole autorskiego projektu  pt. Orkan w Ruchu, który prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego wraz z wychowawcami klas. Celem Projektu jest zaangażowanie jak największej liczby uczniów w działania sportowo- rekreacyjne, a także pełna informacja o takich wydarzeniach w postaci wielkoformatowych plakatów  rozmieszczonych w budynku szkoły. Każdy uczeń może w ten sposób łatwo znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w działaniu sportowym bądź turystycznym . Na koniec czerwca przewidziana jest ewaluacja Projektu, a także statystyczne jego podsumowanie. 
W dobie XXI wieku, w czasach komputerów i telefonów komórkowych, wydawać by się mogło, że trudno jest zaangażować młodzież do aktywnego spędzania czasu . Nic bardziej mylnego – wystarczy chcieć i mieć dobry pomysł. Tego nauczycielom I LO nie brakuje.
26 stycznia 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content