„Polowanie z obiektywem na dzikiego zwierza” – terenowa lekcja wf-u

Przez cały marzec nasza młodzież, w ramach lekcji wychowania fizycznego i turystki, „polowała z obiektywem” na wszystko to, co ma związek z dzikimi zwierzętami.

Lekcja oraz konkurs fotograficzny odbyły się pod patronatem Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Bielak Active Team.

Uczniowie „łapali w kadr” zwierzęta oraz ich tropy i ślady na śniegu i w błocie. Każdy komu udało się „upolować” ptaka, sarnę albo jeszcze inny gatunek mieszkańca lasów czy łąk musiał wysłać zdjęcie z opisem oraz ślad wędrówki zarejestrowany na dowolnej platformie.  Liczył się każdy najmniejszy trop (odcisk łap lub kopyt zwierzaków) lub ślad (odchody, pióra, szczątki i inne oznaki bytowania).

Autorzy najpiękniejszych prac fotograficznych otrzymali nagrody w postaci zwiedzania Wystawy Przyrodniczej GPN w Porębie Wielkiej, pozycji książkowych oraz atrakcyjnych upominków rzeczowych. Nagrody ufundowali: dyrekcja Gorczańskiego Parku Narodowego, Bielak Activ Team oraz Zespół Sportu i Turystyki I LO w Limanowej.

Mamy nadzieję, że obserwacja świata dzikiej przyrody sprawiła młodzieży dużo frajdy, a przewędrowane kilometry na pewno wpłynęły pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne wszystkich uczestników projektu.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content