Walentynkowa aktywność sportowa w duecie

Kolejną akcję promocji zdrowia zapowiadają nauczyciele wychowania fizycznego z terenu naszego powiatu w także Zespół Sportu i Turystyki I LO.

Organizatorzy zapraszają uczniów szkół z terenu powiatu limanowskiego do wzięcia udziału w treningu pt.  „Walentynkowa aktywność sportowa w duecie”. Zabawa polega na wykonaniu 14 lutego, dowolnego treningu sportowego wraz z osobą, z którą uczeń się przyjaźni. Trening musi trwać min 45 minut i musi mieć ten sam charakter np. bieg, spacer, siłownia, taniec itd. Uczniowie sami mogą zdecydować  czy spotkają się osobiście na żywo (oczywiście w reżimie sanitarnym i tylko w duecie ) czy też wykonają trening oddzielnie. Każdy uczestnik musi wysłać do swojego nauczyciela wychowania fizycznego screen aktywności z wybranej aplikacji oraz wspólne walentynkowe zdjęcie lub kolaż, jeżeli trening będzie robiony oddzielnie. W związku z tym, że uczniowie przyjaźnią się pomiędzy szkołami, akcja uległa synchronizacji. Aktywność uczniowie  wykonują zgodnie z wytycznymi uczestnictwa na zajęciach wf w okresie nauki na odległość.  

Zależy nam na tym aby nasi uczniowie pamiętali o tym, że przyjaźń jest bardzo ważna i żadna komunikacja online nie zastąpi spotkań w realu. Wspólne planowanie treningu nawet poprzez aplikację czy opracowanie jego dokumentacji sprzyja pozytywnym relacjom i zacieśnieniu więzi – mówią zgodnie organizatorzy.  

Cieszy nas fakt, że uczniowie chcą włączać się w proponowane akcje i dzielą się z nami tym, co udaje im się wypracować w tym trudnym czasie. To czy uczniowie będą z nami na wfie zależy od nas, od wsparcia i motywacji  rodziców i od samych uczniów. Przypominamy, że w każdym tygodniu nauki zdalnej organizujemy akcje i proponujemy rozwiązania związane z wf, które są alternatywne do zajęć stacjonarnych. To przede wszystkim akcje stricte sportowe, rekreacyjne, konkursy i zabawy z nagrodami, akcje charytatywne, pokazy, filmy czy wspólne treningi na live z nauczycielem. Jest to trudny czas dla sportu ale aktywizacja dzieci i młodzieży do ruchu była i jest naszym zadaniem – mówią opiekunowie i nauczyciele.  

Pełna informacja o wydarzeniu dostępna jest na FP organizatorów tj.
SKKT Orkantour – sport i turystyka
ZS im. KEN w Tymbarku
Wuefiaki w Ekonomie
ZSTiOsport  
SKT Ekonom 

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content