Zakończyła się VII EDYCJA programu: Insta.Ling – skuteczna nauka słówek w naszej szkole!

W naszym Liceum, oprócz tradycyjnych sposobów nauczania języka angielskiego, wiele grup wykorzystuje dodatkowo platformę internetową Insta.Ling. W roku szkolnym 2016/17 kolejne grupy przystąpiły do pracy z tym programem. Uczniowie kilka razy w tygodniu wykonują 4 minutową sesję, na którą składa się 15 – 20 nowych słów.

Instaling to bezpłatny program, który zwiększa skuteczność nauki nowych słówek przez uczniów, a nauczycielom umożliwia monitorowanie systematyczności pracy ucznia i śledzenia jego postępów.  

Uczestnictwo w programie daje uczniom nie tylko możliwość opanowania nowych słów, ich zastosowania, wymowy oraz pisowni, ale też uczy ich systematyczności i obowiązkowości. Program pozwala nauczycielom na indywidualizację zakresu słownictwa, dzięki czemu jest ono zawsze dostosowane do poziomu i potrzeb każdej grupy. Metoda ta szczególnie mobilizuje uczniów, którzy w łatwy i szybki sposób mogą przyswoić niełatwe wyrażenia wykorzystując je w praktycznych ćwiczeniach.

Nauczyciele stosujący w swojej pracy tę metodę, tj. mgr Dorota Nawaleniec, mgr Marta Młynarczyk, mgr Magdalena Joniec, mgr Aneta Kulig i mgr Maria Szumilas widzą wymierne rezultaty pracy oraz entuzjazm i zadowolenie uczniów.

Program Insta. Ling. stosują również w swojej pracy nauczyciele- poloniści (mgr Beata Jonarska i Jolanta Bugajska), doskonaląc umiejętności ortograficzne i leksykalne uczniów.

Adres strony: www.instaling.pl
13 lutego 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content