Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas nadziei, życzliwości oraz bliskości, dlatego 22 grudnia 2023 r. cała społeczność I Liceum Ogólnokształcącego zebrała się na wyjątkowym świątecznym spotkaniu.

Magię wigilijnej nocy przybliżyli nam uczniowie naszej szkoły, którzy wcielili się w bohaterów „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Spektakl, grany w języku angielskim, dał możliwość przypomnienia uniwersalnej prawdy o kruszącej zło mocy przebaczenia i ciągłej możliwości zmiany naszego życia, a Boże Narodzenie jest ku temu doskonałą okazją.  Widzowie, którzy w ciszy i skupieniu dali się porwać wspaniałej grze aktorskiej, nagrodzili występujących owacją na stojąco. Brawa należą się też wszystkim uczniom zaangażowanym w stworzeniu tego niezwykłego spektaklu, w tym autorom scenografii i dźwiękowcom.

Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Łukasz Jasica, życzył wszystkim wzajemnej miłości i serdeczności oraz tego, by Święta Bożego Narodzenia przemieniły nasze serca, byśmy innych obdarzali pokojem, ciepłem i autentyczną życzliwością. Pani Dyrektor Anna Mruk złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, uczniom oraz ich rodzinom życzenia radosnych Świat pełnych rodzinnego ciepła, obfitujących w miłość, radość, pogodę ducha i pozytywną energię. Na zakończenie wigilijnego spotkania odczytano fragment Ewangelii o narodzinach Chrystusa i złożono sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem symbolizującym zgodę, pojednanie, przyjaźń i miłość. Ten wyjątkowy moment uświetniony został kolędami w wykonaniu tegorocznych laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. „Zaiste tylko jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi….”

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content